Jeżeli chcemy, aby makijaż permanentny prezentował się bez zarzutu, to trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Ma to ogromny wpływ na łatwiejszą pigmentację i gwarantuje trwalszy rezultat. O czym więc należy pamiętać przed wykonaniem makijażu permanentnego?
Makijaż permanentny cieszy się coraz większą popularnością. W końcu to doskonała alternatywa dla standardowego makijażu. Pozwala nam zaoszczędzić czas i ukryć niedoskonałości urody. W dodatku świetnie prezentuje się w każdej sytuacji – na plaży, basenie, w deszczowy dzień czy tuż po wstaniu z łóżka. Jednak jeżeli chcemy, aby makijaż permanentny prezentował się bez zarzutu, to trzeba się do niego odpowiednio przygotować.
Jak przygotować się do makijażu permanentnego?
Prawidłowa pielęgnacja skóry przed wykonaniem makijażu permanentnego jest bardzo istotna. Jeżeli odpowiednio przygotujemy miejsce do zabiegu, możemy liczyć na to, że efekt będzie się lepiej prezentować i dłużej utrzyma. Sposób pielęgnacji powinien być dostosowany do okolicy poddawanej pigmentacji. Jednak jest kilka czynności, o których należy pamiętać przy wykonywaniu makijażu permanentnego w każdym miejscu. Skóra powinna być w odpowiedniej kondycji. Dlatego tydzień przed zabiegiem warto wykonać zabieg odżywczo-nawilżający. W tym czasie nie wolno natomiast stosować żadnych kuracji głęboko złuszczających ani podrażniających. Na 2 tygodnie przed zabiegiem należy też zrezygnować z opalania. W dniu zabiegu oraz dzień wcześniej nie wolno zażywać leków i substancji rozrzedzających krew, a także spożywać alkoholu.
Makijaż permanentny brwi – przygotowanie
Najpopularniejszym obszarem, na którym wykonuje się makijaż permanentny, są brwi. Najlepiej się prezentuje, gdy ich kolor i kształt są odpowiednio dobrane. Dlatego nie powinno się ich depilować ani wykonywać henny na miesiąc przed zabiegiem. Musimy również zadbać o stan skóry w miejscu brwi oraz dookoła nich. Jeżeli jest za sucha, to należy ją odpowiednio nawilżyć – w tym celu można nałożyć odpowiednią maskę lub ampułkę. W przypadku zgrubiałej i matowej skóry warto wykonać peeling, a tłustą należy oczyścić. Dobrym pomysłem jest konsultacja ze specjalistą, który pomoże nam dobrać odpowiednie produkty.
A jak przygotować się do makijażu permanentnego powiek?
Okolica wokół oczu powinna być wypoczęta, wygładzona i odpowiednio nawilżona. Powieki są bardzo wrażliwym miejscem, więc prawidłowe przygotowanie tego obszaru ma wpływ nie tylko na efekty zabiegu, ale też jego komfort. Dlatego miesiąc przed planowanym zabiegiem warto stosować kurację zawierającą rutynę i witaminę C. Dzięki temu wzmocnimy naczynia krwionośne, zwłaszcza tych płytko umiejscowionych na cienkiej powiece. Taka procedura znacznie zmniejszy ból i dyskomfort w czasie zabiegu. Jeżeli nasze powieki są wyjątkowo wrażliwe, a także skłonne do opuchnięć, to można dodatkowo przyjmować kapsułki z arniki. Na miesiąc przed planowym zabiegiem należy odstawić odżywki do rzęs. Osoby, które stosują hennę, powinny ją wykonać kilka dni wcześniej. Natomiast te, które przedłużają rzęsy, muszą je usunąć. W trakcie zabiegu makijażu permanentnego powiek nie można też mieć soczewek kontaktowych.
Makijaż permanentny ust – co zrobić przed zabiegiem?
Pielęgnacja ust jest bardzo skomplikowana, a wiele osób na co dzień ją pomija. Jednak jeżeli decydujemy się na makijaż permanentny, to musimy zadbać o ich prawidłowe nawilżenie i wygładzenie.W dniu zabiegu usta nie mogą być spierzchnięte lub popękane, ponieważ mogą słabiej przyjąć pigment. Kilka dni przed makijażem permanentnym powinno się więc zrobić peeling – może to być produkt drogeryjny lub wykonany z naturalnych produktów.Zabiegu nie można wykonywać w przypadku aktywnej opryszczki. Należy odczekać 2 tygodnie od jej całkowitego wygojenia. Jeżeli chcemy uniknąć przykrych niespodzianek, to warto 3 dni przed zabiegiem zacząć przyjmowanie leku przeciwwirusowego 2 razy dziennie. Wcześniej należy jednak skonsultować się z lekarzem.